zdrowo, pysznie i ekologicznie…

 • slide99

 • Zdrowo - EKO Quchnia

 • Pysznie - EKO Quchnia

 • Ekologicznie - EKO Quchnia

 • To EKO Quchnia

Prosta segregacja

| 3 komentarzy

segregacja1Od pewnego czasu segregujemy w domu  śmieci. Przyznam jednak iż mając małą kuchnie jest to trochę kłopotliwe. Nie ma zbyt dużo miejsca na 4 oddzielne pojemniki na plastik, szkło, odpady organiczne i papier. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz to nowe akcesoria sprzyjające proekologicznemu stylowi życia. Znalazłam ostatnio w internecie stronę www.prostasegregacja.pl. Można tam zakupić bardzo poręczny stojak z pojemnikami do segregacji odpadów. Stojak mieści się pod każdym zlewozmywakiem w każdym domu i może zastąpić kosz na odpady. Poważnie zastanawiam się nad zakupem takiego stojaka.

segregacja2

Innym fajnym gadżetem jest zgniatarka do butelek. Nie wszyscy pamiętają o tym, że każda plastikową butelkę przed wyrzuceniem należy zgnieść, co w pewnym stopniu może zmniejszyć objętość odpadów i zasypujące nas góry śmieci. Niestety nie każdy ma tyle siły aby maksymalnie zmniejszyć objętość butelki. Zgniatarka zmniejsza objętość butelki aż o 80 %! Więcej na temat zgniatarek na stronie www.zgniatam.pl

zgniatarka1

źródło zdjęcia nr 1, 2 – prostasegregacja.pl

źródło zdjęcia nr 3 – zgniatam.pl

3 Komentarze

 1. Bardzo fajny pomysł. I te kolorowe worki takie czytelne :)
  Ja do tej pory wrzucałam do zwykłych worków luźno leżących w szafce, ale przyznam, że estetycznie to nie wyglądało (jeżeli w ogóle śmieci mogą wyglądać estetycznie).
  Niedawno kupiłam w Ikei prostokątne kosze na śmieci. Są bardzo ustawne i teraz już nie ma problemu z bałaganem. Wszystko się mieści i – co jest atutem – nie zużywa się kolejnych worków, bo kosze są plastikowe – można wymyć i dalej użytkować.

 2. Popieram segregację i sama gniotę oraz rozdzielam wszystko co wyrzucam. Czasami myślę jednak, że jest to walka z wiatrakami, bo do tych samych pojemników lądują, te bez segregacji.( nieuświadomiony czynnik ludzki) Szkoda, że jesteśmy jednymi z tych , którzy ciągle nie mogą wprowadzić zwrotnych butelek. Pozdrawiam !

 3. Szarlotku masz rację. Jeśli na naszych osiedlach są kontenery do segregacji śmieci to jest jeszcze nadzieja że rzeczywiście nie zostaną one zmieszane z innymi śmieciami. Gorzej jeśli takich kontenerów brakuje. wtedy segregacja rzeczywiscie jest bez sensu…

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.