zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

„TY DECYDUJESZ” – Eko Quchnia popiera ochronę kilmatu

| 0 komentarzy

klimatSusze, powodzie, huragany, brak dostępu do wody pitnej. Zmiany klimatu postępują szybciej niż naukowcy przewidywali jeszcze kilka lat temu i zabijają życie na naszej planecie. Jednak mamy jeszcze szansę na uniknięcie katastrofy.Naukowcy alarmują, że średnia temperatura na ziemi podniosła się już o 0,7 ºC w stosunku do ery przedindustrialnej. W wyniku tej zmiany na świecie rocznie ginie 300 000 osób. Miliony cierpią z powodu podnoszącego się poziomu wód, erozji wybrzeży, częstszych susz, powodzi i pożarów lasów.

Wiemy już, że wzrost średniej temperatury na Ziemi o zaledwie 1,5 °C będzie mieć nieodwracalne konsekwencje dla ludzi i przyrody, a skok powyżej 2 °C niesie ze sobą ryzyko tragicznych zmian, których człowiek nie będzie w stanie kontrolować.

Potrzebujemy zdecydowanych działań gwarantujących redukcje emisji gazów cieplarnianych. Może je zapewnić jedynie światowe porozumienie w sprawie ochrony klimatu.

Politycy mogą to jeszcze zmienić.

Ty Decydujesz – to akcja mobilizująca polityków do działania w kwestii ochrony klimatu i transformacji gospodarczej opartej na czystych technologiach. To głos wszystkich, którym zależy na życiu ludzi i zwierząt zagrożonych zmianami klimatu. Dowiedz się więcej TUTAJ i podpisz petycję.

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.