zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Ekologiczne święta czyli happening w Złotych Tarasach

| 0 komentarzy

choinka21Gorączka przedświąteczna zaczęła się na dobre. Właściwie już 3 listopada, czyli tuż po Święcie Zmarłych pojawiły się w sklepach pierwsze ozdoby oraz produkty świąteczne. Już czas pomyśleć o prezentach oraz o świątecznym menu, a co za tym idzie? Zakupy, zakupy i jeszcze raz zakupy. Kupujemy więcej, wydajemy więcej, zużywamy więcej: produktów spożywczych, opakowań…Czy w tej przedświątecznej gorączce możliwa jest zrównoważona, ekologiczna konsumpcja? Okazuje się że tak, o czym będziemy się mogli przekonać na ekologicznym happeningu zorganizowanym przez Fundację Nasza Ziemia, który odbędzie się już 4 grudnia w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie w godzinach 13 – 17.

Happening w prosty sposób pokazuje, że pozytywna zmiana jest możliwa – i że zależy przede wszystkim od świadomości i działań właśnie nas, tzw. „zwykłych ludzi” – czyli konsumentów, którzy swoimi zwyczajami codziennymi i wyborami na zakupach kształtują stan środowiska. A jak postępować na co dzień, aby chronić środowisko? Przede wszystkim racjonalnie – można zacząć np. od przemyślanych zakupów i powtórnego wykorzystania odpadów np. przy pakowaniu prezentów.” – przekonuje Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia.

W programie min. robienie ekologicznych ozdób choinkowych przy użyciu odpadów i zużytych produktów codziennego użytku (śnieżynki z płyt CD, zawieszki w różnych kształtach, zakładki do książki z aniołkiem).

Szczegółowy program happeningu znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.