zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Tydzień żywności ekologicznej

| 2 komentarze

Bardzo mnie cieszy że żywność ekologiczna jest coraz bardziej popularna wśród Polaków, a świadomość o jej zaletach coraz większa. Można ją znaleźć w coraz większej ilości sklepów i mimo, iż cenowo odbiega jeszcze sporo od żywności konwencjonalnej, coraz częściej po nią sięgamy. A dzieje się tak m.in. dzięki promowaniu jej zalet w mediach  oraz coraz częściej organizowanym akcjom społecznościowym, jaką jest na przykład. „Tydzień żywności ekologicznej”. Zaczniemy go obchodzić już w następny poniedziałek (od 28.11 do 4 .12) pod hasłem „Kupując produkty ekologiczne ratujesz naturę i swoje zdrowie”… To pierwsza inicjatywa tego typu w Polsce organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia. A na czym dokładnie ma polegać ta inicjatywa?

Motyw przewodni akcji jest następujący: w dniach od 28.11. do 4.12.2011 kupujemy przynajmniej jeden produkt ekologiczny i zachęcamy do tego innych!

 Poniżej przedstawiam wiadomość, którą każdy kto chce się do akcji włączyć powinien rozpowszechniać wśród swoich znajomych:

„Spożywając żywność ekologiczną ratujemy środowisko naturalne oraz dbamy o zdrowie swoje  i rodziny. Dobra żywność, to żywność ekologiczna: jak najmniej przetworzona, bez sztucznych substancji i organizmów modyfikowanych genetycznie, wyprodukowana w sposób nie zatruwający gleby, wody i powietrza. Produkty ekologiczne zawierają przeciętnie więcej witamin, makro i mikroelementów oraz przeciwutleniaczy niż żywność produkowana metodami przemysłowymi.   W rolnictwie ekologicznym nie stosuje się nawozów sztucznych i sztucznych środków ochrony roślin. Procesy produkcji i dystrybucji poddane są ścisłej kontroli przez jednostki certyfikujące. Bądź Eko! Wybierz żywność bez sztucznych dodatków i poleć ją swoim znajomym.

Im więcej osób będzie kupować produkty ekologiczne, tym niższe będą ich ceny, poprawiać się będzie zdrowie społeczeństwa i stan środowiska.

Jeżeli możesz, to dołącz do tego apelu adres sklepu, w którym dokonujesz zakupów oraz poleć twoje ulubione produkty i przepisy. 

Zrób to dla przyszłych pokoleń, dla swoich klientów, rodziny, przyjaciół i znajomych! Koncerny wydają na reklamę miliardy, my tworzymy eko-łańcuszek! Przekaż ten Apel dalej – swoim klientom, bliskim, przyjaciołom lub znajomym! ” (Każdy ma prawo kopiować i rozpowszechniać powyższy tekst).

 Pod tymi adresami można przeczytać propozycje firm ekologicznych i aktualne wiadomości:

Adres na Facebooku: facebook.com/PolskaEkologia

Adres w Internecie: www.polskaekologia.org

Adres wydarzenia na Facebooku:  Tydzień Żywności Ekologiczne

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Ja również włączam się aktywnie w Tydzień Żywności Ekologicznej. Będę promować żywność ekologiczną w swoim mieście na spotkaniu kulinarnym w kawiarni Labalbal. Więcej szczegółów niebawem!

 

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.