zdrowo, pysznie i ekologicznie…

 • slide99

 • Zdrowo - EKO Quchnia

 • Pysznie - EKO Quchnia

 • Ekologicznie - EKO Quchnia

 • To EKO Quchnia

Tydzień żywności ekologicznej

| 2 komentarzy

Bardzo mnie cieszy że żywność ekologiczna jest coraz bardziej popularna wśród Polaków, a świadomość o jej zaletach coraz większa. Można ją znaleźć w coraz większej ilości sklepów i mimo, iż cenowo odbiega jeszcze sporo od żywności konwencjonalnej, coraz częściej po nią sięgamy. A dzieje się tak m.in. dzięki promowaniu jej zalet w mediach  oraz coraz częściej organizowanym akcjom społecznościowym, jaką jest na przykład. „Tydzień żywności ekologicznej”. Zaczniemy go obchodzić już w następny poniedziałek (od 28.11 do 4 .12) pod hasłem „Kupując produkty ekologiczne ratujesz naturę i swoje zdrowie”… To pierwsza inicjatywa tego typu w Polsce organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia. A na czym dokładnie ma polegać ta inicjatywa?

Motyw przewodni akcji jest następujący: w dniach od 28.11. do 4.12.2011 kupujemy przynajmniej jeden produkt ekologiczny i zachęcamy do tego innych!

 Poniżej przedstawiam wiadomość, którą każdy kto chce się do akcji włączyć powinien rozpowszechniać wśród swoich znajomych:

„Spożywając żywność ekologiczną ratujemy środowisko naturalne oraz dbamy o zdrowie swoje  i rodziny. Dobra żywność, to żywność ekologiczna: jak najmniej przetworzona, bez sztucznych substancji i organizmów modyfikowanych genetycznie, wyprodukowana w sposób nie zatruwający gleby, wody i powietrza. Produkty ekologiczne zawierają przeciętnie więcej witamin, makro i mikroelementów oraz przeciwutleniaczy niż żywność produkowana metodami przemysłowymi.   W rolnictwie ekologicznym nie stosuje się nawozów sztucznych i sztucznych środków ochrony roślin. Procesy produkcji i dystrybucji poddane są ścisłej kontroli przez jednostki certyfikujące. Bądź Eko! Wybierz żywność bez sztucznych dodatków i poleć ją swoim znajomym.

Im więcej osób będzie kupować produkty ekologiczne, tym niższe będą ich ceny, poprawiać się będzie zdrowie społeczeństwa i stan środowiska.

Jeżeli możesz, to dołącz do tego apelu adres sklepu, w którym dokonujesz zakupów oraz poleć twoje ulubione produkty i przepisy. 

Zrób to dla przyszłych pokoleń, dla swoich klientów, rodziny, przyjaciół i znajomych! Koncerny wydają na reklamę miliardy, my tworzymy eko-łańcuszek! Przekaż ten Apel dalej – swoim klientom, bliskim, przyjaciołom lub znajomym! ” (Każdy ma prawo kopiować i rozpowszechniać powyższy tekst).

 Pod tymi adresami można przeczytać propozycje firm ekologicznych i aktualne wiadomości:

Adres na Facebooku: facebook.com/PolskaEkologia

Adres w Internecie: www.polskaekologia.org

Adres wydarzenia na Facebooku:  Tydzień Żywności Ekologiczne

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Ja również włączam się aktywnie w Tydzień Żywności Ekologicznej. Będę promować żywność ekologiczną w swoim mieście na spotkaniu kulinarnym w kawiarni Labalbal. Więcej szczegółów niebawem!

 

2 Komentarze

 1. no to miejmy nadzieję, że jak najwięcej ludzi weźmie w niej udział! sens takich akcji jest niewymierny, chodzi przede wszystkim o ŚWIADOMOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ a to nie jets cecha wrodzona :)))

  u nas- tzn w IE w każdym markecie coraz więcej półek z eko jedzieniem i to czego w Pl pewnie długo jeszcze nie będzie- każdego stać na zakupy w sklepie ekologicznym. żeby być zdrowym nie trzeba być bogatym :)))

  dużo zdrowia!

 2. Ja biorę udział! I zachęcam znajomych :) Moim zdanie świetny pomysł na akcję społeczną. Gdy tylko przeczytałam na naturalno.pl o Tygodniu Żywności Ekologicznej od razu pomyślałam, że to doskonała okazja na wypromowanie zdrowego stylu życia. Mam nadzieję, tak jak przedmówca, że akcja będzie cieszyć się zainteresowaniem. Zdrówka życzę!

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.