zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Uf jak gorąco…

| 1 komentarz

szlauchGodzina 21 , kiedy temperatura spada o jeden stopień poniżej 30,  to czas kiedy w końcu wchodzę do kuchni i zaczynam pichcić. Radio gra sobie cicho na parapecie, za oknem wtóruje mu świerszcz, a ja pichcę i pichcę nawet do północy. Tak jest i dzisiaj… Najpierw było gaspacho według przepisu Liski, zrobione z pierwszych pomidorów z naszego ogródka. Będzie w sam raz na śniadanie w kolejny, z pewnością upalny poranek. Teraz zaś w garnku kipi zupa z cukinii, na która przepis podawałam podczas zeszłorocznego cukiniowego sierpnia. Tym razem podam ją jednak nie z soczewicą a razowym domowym makaronem.

Ale nie o gotowaniu miałam dzisiaj pisać a o nowych eko stronach.

pomidor

konefka

img_07451

Pierwsza z nich jest ekoguru.pl – serwis w którym znaleźć można nie tylko wiele ciekawych artykułów na temat zdrowego odżywiania i ekologicznej kuchni, ale również na temat ekologicznego prowadzenia domu, oraz ekologicznych gadżetów pojawiających się na rynku.

Kolejny serwis to ekoistka.pl. Autorzy strony propagują na niej zjawisko które nazywają eko-egoizm.

Uważamy, że w dzisiejszych czasach należy być „eko-egoistką” (w pozytywnym rozumieniu tego sformułowania) i wszelkie eko-zmiany zaczynać na swoim własnym, prywatnym poletku, a dopiero potem ruszać „zarażać” nimi innym. Taki zdrowy eko-egoizm chcemy w serwisie Ekoistka.pl wspierać.

Dużo mówi się dzisiaj o ekologii, ale zazwyczaj robi się to powierzchownie albo monotematycznie, koncentrując się na tzw. „wielkiej polityce”. Sporo też krąży na ten temat fałszywych mitów. My – w kontekście ekologii – wyznajemy następujące podejście: jak najmniej teorii i moralizatorstwa, jak najwięcej codziennej praktyki. Jak najmniej negatywizmu i pouczania, jak najwięcej pozytywnego podejścia, rzeczowych i wyczerpujących informacji oraz praktycznych porad.”ekoistka.pl

Nic dodać nic ująć. Mogę powiedzieć jedno: serdecznie polecam!

Wszystkich zainteresowanych ekologicznymi owocami oraz ekologicznym miodem zapraszam do ekologicznego sadu Państwa Marii i Wojciecha Sumińskich:

www.ekologicznysad.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.