zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Zdrowe potrawy w 15 minut – relacja z warsztatów

| 0 komentarzy

W zeszłą sobotę, (5 lutego) miałam przyjemność brać udział w warsztatach gotowania: „Zdrowe potrawy w 15 minut”, organizowanych przez Akademię Pięć Smaków pod przewodnictwem  Ani Krasuckiej…

Wiele osób myśli, że zdrowe odżywianie wymaga ogromnej ilości czasu na przygotowanie potraw,  zdolności kulinarnych i specjalnych, trudno dostępnych składników. Na warsztatach przekonaliśmy się, że już 15 minut wystarczy, aby ugotować pełnowartościowy, smaczny posiłek – bez mrożonek i półproduktów z puszki czy proszku!  A do jego przygotowania potrzeba  dosłownie kilka,  dostępnych w każdej spiżarce produktów: trochę kaszy, płatków owsianych, suszonych owoców…

Nasze gotowanie, poprzedzone wykładem, przebiegało w kameralnym gronie i miłej atmosferze.  Po przygotowaniu potraw, konsumowaliśmy je wszyscy przy wspólnym stole i mogliśmy do woli dyskutować o zdrowym odżywianiu, wymieniać się poglądami i przepisami. I jak dla mnie właśnie to było w tych warsztatach najfajniejsze: zebranie się w jednym miejscu kilkunastu osób w różnym wieku i różnej płci, których łączą trzy rzeczy:  bzik na punkcie zdrowego odżywiania, chęć poszerzania swojej  wiedzy na temat świadomego, zdrowego odżywiania no i oczywiście miłość do gotowania. Mnie przynajmniej wszystkie te cechy dotyczą.

Większość warsztatów Akademii (a jest ich trochę) dotyczy Kuchni Pięciu przemian która wywodzi się z zasad dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Podstawowych zasad tego sposobu odżywiania można się nauczyć na cyklicznie powtarzanych warsztatach „Kuchnia pięciu przemian od podstaw” na które również zamierzam się wybrać. Inne warsztaty organizowane przez Annę Krasucką to m.in.: „Zdrowa kanapka – czyli co do chleba” „Zdrowe odżywianie dzieci”, „Oczyszczanie organizmu na wiosnę”

Warsztaty odbywają się w Warszawie  przy ul. Majdańskiej 30/36, w  Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. W najbliższym czasie planowane są również w Bydgoszczy i Gdyni.

Więcej informacji na temat Warsztatów TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.