zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Herbatka cynamonowo-miętowa czyli sposób na poświąteczne przejedzenie

| 3 komentarze

Kupiłam ją jakiś czas temu aby wzbogacić swoje herbaciane zasoby i zupełnie o niej zapomniałam. Od kilku dni stała się moim sprzymierzeńcem w walce z objawami poświątecznego przejedzenia…

Bo chyba nie ma wśród nas osoby, która nie czuje, że zjadła o jednego śledzia lub innego  świątecznego przysmaka za dużo, albo która potrafiła odmówić mamie lub babci spróbowania nowego, pysznego ciacha, albo która nie dojada jeszcze świątecznych smakołyków co by się nie zmarnowały. Jeśli takie osoby są to szczerze je podziwiam. Ja do nich nie należę i czuję że musze teraz pomóc nieco mojemu żołądku dojść do siebie.

Herbatka Organic Tea Mint & cinnamon , BIO – ACTIVE świetnie się do tego nadaje. Dlaczego?

Ta ekologiczna herbatka jest mieszaniną listków mięty pieprzowej, sproszkowanej kory drzewa cynamonowego z dodatkiem kwiatów hibiskusa oraz płatków nagietka, zamkniętą w torebce- piramidce.

O właściwościach mięty chyba nie muszę się rozpisywać. Nie od dziś wiadomo że pobudza czynności trawienne, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i żółci

Mniej znane są właściwości cynamonu. Znamy go zapewne głownie jako aromatyczną przyprawę dodawaną do pierników i szarlotki. Okazuje się że on również pozytywnie wpływa na pracę żołądka a ponad to obniża stężenie cukru we krwi. A po za tym wspaniale rozgrzewa.

Jeśli jeszcze nie macie tej herbatki w swoich zapasach, serdecznie polecam. Przyda się również po sylwestrowych ucztach.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.