zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Kosz „Ovetto” – segregacja nigdy nie była tak prosta!

| 1 komentarz

Każdy kto segreguje opady w domu na pewno spotkał się z tym problemem: jak upchnąć  w szafce pod zlewem 3 duże kubły? No i w tym momencie dobre  chęci dbania o środowisko często nam opadają. Inny problem z którym osobiście się zetknęłam jest  nieprzyjemny zapach z kubła na odpadki organiczne. Wiadomo, przy segregacji kosze zapełniają się wolniej a co za tym idzie, rzadziej są opróżniane. Odpadki organiczne zaś dość szybko się psują powodując nieprzyjemny zapach którego nawet pokrywka na kosz nie wytłumi…

Bądźmy więc szczerzy: segregacja jest dla wytrwałych, zdeterminowanych.

W związku z tym że świadomość ekologiczna Polaków rośnie, a wraz z nią świadomość o potrzebie segregowania odpadów, na rynku polskim od pewnego czasu zaczęły pojawiać się pewne ułatwienia w postaci specjalnych pojemników do segregacji. O jednym z nich pisałam już kiedyś TUTAJ.

Jednak dotychczas jeszcze żaden tego typu „wynalazek” nie przebił kosza „Ovetto” * zaprojektowanego przez Włocha Gianluca Solli, który za swój projekt otrzymał wiele  nagród (m.in. Vespucci Avart 2008 (Florencja)).

Ten pomysłowy, o jajowatym kształcie pojemnik jest wyjątkowo funkcjonalny. Posiada sprytnie ukryte 3 otwierane kieszenie w których umieszczamy worki na odpady (pojemność każdej kieszeni 30 litrów.  Wieczka kieszeni są bardzo szczelne przez co izolują przykre zapachy. Nad każdą kieszenią umieszczony jest otwór przez który odpady możemy łatwo wrzucić. To od nas zależy co będziemy segregować w danej kieszeni. Do oznaczania typu odpadów służą specjalne dołączone do kosza nalepki. Na szczycie „jaja” znajduje się zgniatacz do butelek.

A co najważniejsze nie trzeba go wciskać pod zlew. Ma on tak atrakcyjny wygląd że traktowany może być jako odrębny mebel w kuchni. Szczególnie pasuje do dużych, nowoczesnych kuchni bo sam jest dość pokaźnych rozmiarów. Można go wyeksponować lub postawić w kącie – dzięki obrotowej nóżce dostęp do wszystkich kieszeni jest ułatwiony.

Kosz „Ovetto” jest ekologiczny w 100% – nie tylko bardzo ułatwia nam segregacje odpadów ale jest również wykonany z tworzyw wtórnego pochodzenia (tworzywo ABS oraz polipropylenowe włókna z recyklingu) i zapakowany w pochodzący z recyklingu karton.

Pojemnik ten nadaje się nie tylko do mieszkania ale również do biur, szkół i ogrodów.

Segregacja jeszcze nigdy nie była tak prosta i przyjemna!

* Kosz „Ovetto” dostępny jest w naszym sklepie

1 komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.