zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Czy z Twojego KitKat’a też sączy sie krew?

| 1 komentarz

Potrzebujesz przerwy? Nestlé namawia do zrobienia sobie przerwy i sięgnięcia po Kit Kat. Czy wiesz, że ten niepozorny batonik może być przyczyną niszczenia lasów tropikalnych? Kit Kat zawiera olej palmowy, który może pochodzić z palm uprawianych na miejscu wyciętego lasu deszczowego. Las ten jest domem zagrożonych wyginięciem orangutanów. Wycinka drzew może doprowadzić do szybkiej i całkowitej zagłady tego gatunku. Dodatkowo wycinanie lasów deszczowych przyczynia się do zwiększenia emisji dwutlenku węgla, który jest głównym gazem cieplarnianym powodującym zmiany klimatu. Okazuje się, że chwila beztroskiej przerwy nie jest wcale tak beztroska… Zobacz wideo i wyślij list do zarządu Nestle

[ytedyta]Ii3bBxkbcBo[/ytedyta]

Im więcej osób obejrzy video i wyśle ten list, tym mocnej będziemy mogli naciskać na Nestlé, by wycofało się z użycia oleju palmowego pochodzącego z upraw prowadzonych na miejscach wycinki lasu deszczowego.

Pamiętaj, podziel się linkiem do tego video z przyjaciółmi. Zamieść na blogu, własnej stronie internetowej, Twoim ulubionym forum, facebooku, wszędzie tam gdzie możesz. Warto by wszyscy poznali prawdę o bezwzględnych praktykach światowych koncernów.

Źródło: www.greenpeace.pl/kitkat

1 komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.