zdrowo, pysznie i ekologicznie…

 • slide99

 • Zdrowo - EKO Quchnia

 • Pysznie - EKO Quchnia

 • Ekologicznie - EKO Quchnia

 • To EKO Quchnia

Vegebox – czyli ekowarzywa prosto do domu

| 3 komentarzy

vegebox_03Żywność ekologiczna jest  co prawda coraz bardziej dostępna, jednak za ekologicznymi, świeżymi warzywami i owocami trzeba się nie raz nachodzić. Jeśli już są, to często nie nadają się do spożycia gdyż są zwiędłe albo też oferta ogranicza się do kilku podstawowych gatunkach: marchwi, ziemniaka, czasem kapusty. Sama wielokrotnie spotkałam się z tym problemem…Tymczasem jakiś czas temu dowiedziałam się o projekcie Vegebox. Jest to jedna z pierwszych chyba w Polsce firm która dostarcza pakiety z ekologicznymi owocami i warzywami różnego rodzaju prosto do domu. Na razie tylko na terenie Warszawy i okolic, ale kto wie czy za jakiś czas  nie poszerzy swojej działalności.

Twórcy projektu współpracują z kilkunastoma (wyłącznie ekologicznymi) rolnikami z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Każdy dostawca ma certyfikat wydawany przez odpowiednie jednostki certyfikujące (Agrobiotest, Bioexpert, i Inn).    Rolnikom chcącym przejść na uprawy ekologiczne chętnie służą radą i pomocą przy załatwianiu niezbędnych formalności i spełnieniu rzeczywistych wymagań.

warzywka

Oferowane przez nich produkty to:

Ekologiczne świeże warzywa, owoce, produkty zbożowe, miody. W zależności od sezonu: ziemniaki, pomidory, ogórki, kalarepa, pasternak, jarmuż, kapusta, sałata rzymska, masłowa, brokuły, szparagi, patisony, cukinia, biała i czarna rzodkiew, kwiaty jadalne, chabry, mibuna, mizuna, rukiew wodna, rukola, burak naciowy, szczypior czosnkowy, dymka, botwinka, truskawki, poziomki, zioła świeże i w doniczkach.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie vegebox.pl

3 Komentarze

 1. dobra inicjatywa. szkoda, ze tylko warszawa i okolice :)

 2. No właśnie, z wielka przyjemnością bym sobie coś takiego zamówiła, ale niestety do Warszawy daleko…

 3. Witam serdecznie. „Poszukujemy” osób zainteresowanych zakupem świeżych warzyw prosto od rolnika, z cotygodniową dostawą do domu z woj. łódzkiego oraz okolic Kalisza. Posiadamy niewielkie gospodarstwo, które zajmuje się produkcją warzyw w gruncie i pod osłonami.
  Produkty nasze będą:
  • świeże, smaczne i zdrowe,
  • zbiór będzie przeprowadzany w dniu sprzedaży,
  • do nawożenia wykorzystywane będą nawozy pochodzenia organicznego a użycie odpowiednich technologii produkcji wyeliminuje konieczność stosowania środków chemicznych (ściółkowanie i ręczne pielenie) .
  W najbliższych miesiącach rozpoczynamy wysiew, dlatego też osoby zainteresowane zakupem (warzyw gotowych do sprzedaży za około 2 mc) prosimy o kontakt na e-mail: warzywadodomu@tlen.pl
  Jesteśmy w trakcie zakładania strony internetowej, która myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni powinna być gotowa. Zapraszamy do współpracy .

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.