zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Czym jest raw food?

| 0 komentarzy

rawlogoRaw food to żywność w 100% żywa, surowa i nieprzetworzona. w pełni naturalna a przez to pełna witamin, minerałów; ekologiczna. Jest ona poddawana jedynie delikatnej obróbce w temperaturze poniżej 42st. C (dehydratacji) podczas której z pokarmu odparowuje jedynie woda, pozostawiając wszystkie cenne witaminy, minerały, enzymy… Tymczasem podczas gotowania żywność osiąga temp. 100 0C, podczas pieczenia maksymalnie 200 0 C a podczas smażenia nawet 350  0C. domyślić się więc można, że takie wysokie temperatury nie pozostają bez wpływu na wymienione wyżej składniki odżywcze.

Jak piszą zwolennicy diety RAW, aby zacząć ją stosować nie trzeba rezygnować ze wszystkich dotychczas spożywanych pokarmów. Można zacząć stopniowo wprowadzać raw produkty do swojego jadłospisu. Najlepiej zacząć od picia świeżych soków.

Dieta Raw pozwala nie tylko cieszyć się dobrym zdrowiem, świetna kondycja fizyczną ale również pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów i cellulitu.

Dieta RAW podbija obecnie cały świat. Promują ją takie gwiazdy jak Madonna, Sharon Stone, Demi Moore, Natalie Portman.

Na temat tej diety pojawia się coraz więcej publikacji i książek.  Powstaje coraz więcej restauracji a także sklepów z tego typu żywnością. Od pewnego czasu również w Polsce.

Jednym ze sklepów internetowych oferujących raw żywność jest sklep: www.rawfood.pl. Na stronie sklepu znajdziesz tez 101 powodów dlaczego warto być RAW.

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.