zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Rusza Kulturalna Akademia Bobasa

| 0 komentarzy

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku w partnerstwie z Przedszkolem Samorządowym nr 36 w Białymstoku rozpoczyna realizację kolejnej edycji przedsięwzięcia Kulturalna Akademia Bobasa, tym razem pod hasłem Kultura odpowiedzialnego żywienia, który otrzymał wsparcie finansowe firmy Danone w ramach programu „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”…Projekt ma na celu zminimalizowanie zjawiska niedożywienia dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Białymstoku w okresie wakacji poprzez uzupełnienie diety maluchów o zdrową żywność.  Organizatorzy zadbają też o edukację dzieci, rodziców oraz osób z ich najbliższego otoczenia poprzez cykl rodzinnych warsztatów kulinarnych oraz interdyscyplinarnych warsztatów artystycznych, a także zajęć ekologicznych.

Zorganizowane warsztaty kulinarne, których efektem będzie artystyczna książka kucharska (dla dzieci) zawierać będą informacje i rozwiązania dla rodzin borykających się z tym problemem diety bezglutenowej. Ponad to organizatorzy chcą uwrażliwić opinię publiczną na aspekt jakości produktów używanych do przygotowania posiłków dla dzieci. W ramach projektu przygotowywany jest spot o zdrowym odżywianiu, który umieszczony będzie w Internecie oraz  pokazywany będzie podczas warsztatów.

Etap pierwszy – dwudniowa impreza otwarta pn. Kulturalna Akademia Bobasa
– interdyscyplinarne zabawy i zajęcia edukacyjne z dziedziny teatru, muzyki, plastyki, zajęcia ekologiczne oraz wspólne gotowanie pod hasłem Kultura odpowiedzialnego żywienia
– przez cały sierpień 2011r., pięćdziesięcioro dzieci pozostających w okresie wakacyjnym w przedszkolu nr 36 otrzyma dodatkowy posiłek równoważący dietę. Etap pierwszy będzie miał miejsce w dniach 18 – 19 czerwca 2011.

Etap drugi
– cykliczne, otwarte spotkania oraz jednorazowe akcje realizowane w Przedszkolu Samorządowym nr 36 – ciąg dalszy warsztatów artystycznych, kulinarnych, akcji ekologicznych oraz spotkań edukacyjnych.

Etap trzeci i ostatni
– promocja Artystycznej Książki Kucharskiej oraz klipu o zdrowym odżywianiu w innych placówkach przedszkolnych w Białymstoku, Internecie, i nie tylko.

Więcej informacji i szczegółowy plan imprezy znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.