zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Marchewkowe żelki na II spotkanie Geek girls carrots w Białymstoku

| 1 komentarz

Geek Girls Carrots. Nazwa na której zawsze łamie sobie jezykJ a co oznacza? Geek Girls Carrots to społeczności kobiet kochających nowe technologie. Misją społeczności jest promowanie kobiet w IT, networking, rozwój zawodowy oraz dążenie do zwiększania udziału płci pięknej w branżach związanych z nowymi technologiami. GGC ma swoje odziały w Całej Polsce, również w Białymstoku. A ja waśnie wróciłam z drugiego już spotkania Karotek w Białymstoku, gdzie posłuchałam ciekawych wykładów na temat sztucznej inteligencji w e-biznesie oraz finansowania strupów. A po za tym, razem z innymi Kulinarkami przygotowałam uczestnikom marchewkowe przekąski. Było tradycyjnie ciacho marchewkowe, marchewkowe słupki z dipami, marchewkowa pasta z tortillą oraz… moje żelki marchewkowe.

Pomysł na  żelki nie jest niestety mój. Znalazłam go na blogu mojej nowej guru  Smakoterapia z którego to nie raz jeszcze będę czerpać inspiracje.

Marchewkowe żelki

Składniki:

1 szklanka  świeżo wyciśniętego soku z marchewki (lub ½ szklanki marchewkowego i ½ szklanki pomarańczowego)

2 łyżki miodu lub syropu z agawy (lub 1 łyżka cukru trzcinowego)

2 łyżeczki agaru

2 łyżki soku z cytryny (szczególnie ważny gdy przygotowujemy Zelki z samego soku marchewkowego)

Sok mieszamy ze słodziwem (miodem, syropem lub cukrem), dodajemy agar, zagotowujemy. Kiedy lekko przestygnie, wlewamy do pojemniczków na lód lub specjalnych foremek na czekoladki, wkładamy do lodówki. Czekamy aż stężeje (trwa to ok. 10 min), wydłubujemy z foremkę i jemyJ Jak dla mnie to super zdrowa alternatywa żelek lub innych kupowanych świństewek. Polecam!

 

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.