zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Festiwal z Natury

| 0 komentarzy

Już za kilka dni w Białymstoku wielkie święto wszystkich kochających naturę i żyjących  z nią w zgodzie. Po raz pierwszy na Podlasiu, Festiwal z Natury, czyli dwa dni wypełnione wykładami, warsztatami i spotkaniami o tematyce szeroko pojętego ekologicznego stylu życia, zdrowego odżywiania, regeneracji ciała (taniec, joga) ekorodzicielstwa.

Festiwal Z Natury to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Kobieteria, blogu ekologicznego Vivat Eco, Warsztatowni Białystok, portalu Vivat Podlasie oraz Podlaskiej Zielonej Kooperatywy. Odbędzie się w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej (głównego partnera wydarzenia), współistniejąc z muzycznym Halfway Festival.

znaturyNa warsztatach będzie można wykonać różne prace rękodzielnicze, nauczyć się np. własnoręcznie robić kosmetyk, przyrządzić zdrową strawę dla ciała (i ducha), lepić w glinie czy stworzyć naturalną biżuterię.

Wśród prelegentów znajdą się tacy zacni goście jak dr Preeti Agrawal, Ryszard Kulik, Kazimierz Kłodawski, Joanna Mendecka i wielu innych.

Ze swojej strony chciałbym zaprosić wszystkich na prowadzony przeze mnie warsztat: „Ekologia w kuchni – czyli żywieniowy recykling” na którym uczestnicy dowiedzą się jak nie marnować jedzenia i na którym pokażę jak można wykorzystać wtórnie żywność która najczęściej nam zostaje i jest wyrzucana.

W trakcie imprezy odbędą się także warsztaty i zajęcia dla dzieci, związane z tematyką ekologiczną: skarby z natury, zabawy recyklingowe, plecenie wianków, twórcze prace z gliny, włóczek czy tektury, jak i te promujące zdrowy i aktywny sposób spędzania czasu – joga na trawie, wspinaczka czy muzykowanie i brykanie dla najmłodszych.

W ramach festiwalu, w operowym foyer, obok głównego wejścia swoje miejsce znajdą stoiska firm, organizacji oraz osób zajmujących się działaniami związanymi z naturą – od rękodzieła (np.: sutasz, szydełkowanie, glina), po sklepy ze zdrową żywnością.

Dodatkowo zostało zaplanowanych wiele atrakcji (w zależności od pogody): wyciskanie soku

z pokrzywy, mielenie mąki, zawody wspinaczkowe, pokaz sterowanych modeli samolotów,

destylacja olejków, puszczanie latawców, możliwość zajrzenia do ulu pszczelego, koło garncarskie, balon na uwięzi, zjazdy w kuli-zorbing, na linie-tyrolka, pokazy chodzenia po linie-slackline, pokazy dojenia kozy, brykanie na trampolinie.

No cóż, nie pozostaje więc nic innego jak zarezerwować sobie ostatni weekend czerwca i przyjechać do Białegostoku. Tym bardziej że po ogromnej dawce wiedzy z zakresu ekologii czeka nas uczta dla ucha na współistniejącym festiwalu muzycznym Halfway Festiwal.

Więcej o Festiwalu z Natury, prelegentach i możliwość rejestracji znajdziecie: TUTAJ

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.