zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Domowy wyrób żywności – sklep

| 3 komentarze

zakupy2Kuchnia ekologiczna to dbałość o środowisko naturalne ale również ograniczanie do minimum chemii w pożywieniu. Można tego dokonywać spożywając żywność ekologiczną wolną od pestycydów, nawozów sztucznych konserwantów i innych sztucznych dodatków. Można również poświęcić trochę czasu i samemu przygotować niektóre produkty spożywcze np. upiec chleb na zakwasie, zrobić ser, jogurt, upiec pasztet wegetariański lub z mięsny, latem zrobić przetwory, przeciery, soki….Taka żywność nie dość że jest smaczniejsza i zdrowsza niż ta która kupujemy w sklepach to jeszcze jej zrobienie może dać nam ogromną satysfakcję.

Jestem zwolenniczką takiego rozwiązania, dlatego dużo czasu poświęcam na domowy wyrób różnych przysmaków, dzielę się nimi z rodziną, przyjaciółmi a co ważne sama mam pewność że zarówno ja jak i moja rodzina jemy to co najlepsze, naturalne, zrobione według starych receptur naszych babć, które to nie miały pojęcia co to wzmacniacze smaku, sztuczne konserwanty i spulchniacze.

Do domowego wyrobu żywności używam różnego rodzaju przyrządów. Z kupieniem kilku z nich miałam jednak poważny problem. W ostateczności pomogło zazwyczaj Allegro. Wielu przyrządów które przydałyby mi się do domowego wyrobu żywności jeszcze nie mam i przymierzam się do kupna. Przy kompletowaniu „sprzętu” do domowego wypieku chleba pomyślałam sobie, że szkoda że nie ma takiego sklepu internetowego w którym zestawione byłyby wszystkie potrzebne mi akcesoria (przynajmniej jak dotychczas takiego nie znalazłam). Tak właśnie wpadłam na pomysł aby takowy sklep założyć! Co znalazłoby się w takim sklepie? Na początek przede wszystkim akcesoria potrzebne przy domowym wypieku chleba, wyrobie nabiału (sery, jogurty, kefiry) oraz przetworów domowych (soków, konfitur, dżemów, nalewek, wina itp.) Z czasem może wędlin.

Oto przykładowe produkty które miałyby się znaleźć w sklepie:

Chleb-wypiek:

-garnki rzymskie

-blachy do pieczenia

-kratki do studzenia

-młynki do mąki

-wagi

-dozowniki

-sitka do przesiewania mąki

-kamienie do pieczenia

-spryskiwacze

– koszyki do dojrzewania chleba

– maszynki do chleba

– słoje do zakwasu

– chlebaki

Chleb – produkty spożywcze:

– mąki  chlebowe ekologiczne

– mieszanki chlebowe

– ziarna

– otręby

– drożdże

Sery

– podpuszczka

– kultury bakterii serowych

– foremki do serów miękkich

– płótna do wyciskania sera

Jogurty, kefiry

-jogurtownice

– kultury bakterii jogurtowych

Przechowywanie żywności

– naczynia hermetyczne

– naczynia ceramiczne

– słoiki na przetwory

– butelki na nalewki i domowe wina

Do samodzielnego wyrobu innej żywności:

– maszynki do robienia makaronów

– maszynki do przecierów

– wyciskarki do soków

– sokowniki

– przyrządy do wyrobu masła

Oczywiście zanim otworzę takowy sklep chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat. Czy skorzystalibyście z takich produktów? A może moglibyście zasugerować  mi jeszcze inne produkty które chętnie byście nabyli a z których kupnem jest problem?

Zachęcam do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie:

Aby wziąć udział w ankiecie kliknij TUTAJ lub na banerek poniżej

Moja webankieta

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.