zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

| 0 komentarzy

fairtrade

Dziś, czyli 8 maja 2010 już po raz dwudziesty na świecie, a czwarty w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu jest inicjatywą Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO), wspieraną przez tysiące obywateli, producentów konsumentów, organizacje Sprawiedliwego Handlu, ruchy społeczne i ekologiczne, władze lokalne, rządy krajowe oraz instytucje wielostronne na całym świecie…W czasie Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu oraz w poprzedzających go i następujących po nim dniach i tygodniach odbędą się setki wydarzeń poświęconych idei Sprawiedliwego Handlu. Więcej TUTAJ.

W tym roku w dziewięciu polskich miastach zaplanowano szereg różnych imprez, min. dekonsupcję w Warszawie. Dekonsumpcja, czyli Warszawski Festiwal Świadomej Konsumpcji, odbędzie się już po raz trzeci w dniach 7 – 9 maja.

dekonsunpcaj

Zrób to sam. Napraw. Wymień się. Jest mnóstwo alternatyw dla kupowania. A jeśli kupujesz, kupuj z głową. Nie daj się wkręcić w wir konsumpcji. Zastanów się, co kupujesz, dlaczego, dla kogo i co się dzieje z twoimi pieniędzmi. Sprawdź, jak twoje pieniądze kształtują świat.

Źródło: efte.org

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.