zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Eko-sztuczki – poradnik

| 2 komentarze

ekosztuczkiBuszując po sieci co jakiś czas udaje mi się znaleść jakieś eko-perełki. Jedną z nich jest np. książeczka – poradnik (dostępna w sieci w pdfie) „Eko-sztuczki”

A czego dowiemy się z broszurki?…

Na przykład jak poradzić sobie z brudem wokół kranu bez „super-hiper-bang-bang-pogromców” czyli sprawdzone przepisy na domowe środki czystości z zastosowaniem 6 podstawowych składników: sody oczyszczonej, boraksu, octu, cytryny, mydła roślinnego i kwasku cytrynowego.

Poznacie również naturalne sposoby na usuwanie plam z ubrań oraz receptury na naturalne odświeżacze powietrza, sposoby na nie marnowanie żywności oraz o zastosowaniu zasady 3Z: zredukuj, zastosuj ponownie, zrecyklinguj.

Autorka poradnika, Marta Trakul we wstępie pisze:

Nasze domy i sposób w jaki je prowadzimy sa jak chipsy o smaku ziemniaków z masłem i koperkiem: atrakcyjne, aromatyczne ale coś nam mówi że niezbyt zdrowe i naturalne .W książeczce tej znajdziecie pomysły jak zwiększyć wydajność bez zwiększania wydatków oraz konsumpcji. Jak dbać o dom bez korzystania z detergentów, jak przechowywać jedzenie aby sie nie marnowało. jak ponownie wykorzystać rzeczy pozornie do niczego się nie nadające….

…cóż może być przyjemniejszego niż poczucie, że za jednym zamachem oszczędzamy zdrowie, pieniądze i emisje gazów cieplarnianych”

Książeczkę można pobrać ze strony Urzędu Miasta Warszawy. Nie pozostaje więc nic innego jak ściągnąć, wydrukować i zawsze mieć pod ręką w kuchni

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.