zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

„Apetyt na sztukę”. Wystawa fotografii kulinarnej

| 0 komentarzy

Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu uwielbiam oglądać zdjęcia kulinarne na innych blogach. Niektóre to prawdziwe dzieła sztuki. Emocje które mi wtedy towarzyszą są skrajne: od zachwytu: „Och, jakie to smakowicie piękne!”, poprzez radość, gdy któreś zdjęcie stanie się inspiracją:” Mmmm… koniecznie muszę to zrobić!” po lekką zazdrość: „czemu moje zdjęcia nie są takie ładne, ostre, dobrze skadrowane”?…

Każdy bloger kulinarny pragnie zaprezentować swoje potrawy jak najlepiej.  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele czasu, energii a nawet nerwów zabiera nam stworzenie dobrego zdjęcia kulinarnego. Czekanie na dobre światło, odpowiednia stylizacja, zagracanie domu kolekcją starych talerzyków i filiżanek, dzbanuszków, serwetek, angażowanie domowników do trzymania blendy… Trudne z nami życie, nie da się ukryć. A ponad to  mówi się, że bloger kulinarny to taki nieszczęśnik, który ciągle jada zimne obiady… No taka nasza dola:). Jednakże ten trud  bardzo często rekompensuje nam wielka satysfakcja kiedy zdjęcie wyjdzie naprawdę dobre. Jedno, drugie, trzecie… trochę się ich nazbierało.
Wraz pozostałymi Kulinarkami, czyli Hanią, Magdą, Sylwia i Ewą, oraz  Iwoną i Rafałem czyli Państwem Sandman, wpadliśmy na pomysł zorganizowania wystawy fotografii kulinarnych autorstwa podlaskich blogerów kulinarnych. Postanowiliśmy  wyjść z naszymi małymi „dziełami” ze świata wirtualnego do tzw. „realu” i pokazać, że fotografia kulinarna jest równie atrakcyjna, co inne wymiary sztuk wizualnych.

apetyt

Zapraszamy więc  serdecznie szczególnie osoby z Białegostoku i okolic na wernisaż wystawy zatytułowanej” Apetyt na sztukę”.   Swoje prace wystawi 11 blogerów, prezentując łącznie 33 fotografie. Spotkanie odbędzie się 19 marca w godzinach 18:00-20:00 w OKI DOKI art, am i coś tam. Po uroczystym otwarciu fotografie będzie można podziwiać przez kolejne dwa tygodnie.

Wernisaż ma charakter otwarty, bezpłatny, może w nim wziąć udział każdy miłośnik fotografii oraz dobrej kuchni. Jako organizatorzy zaplanowaliśmy zarówno coś dla ducha, jak i dla ciała. Uznany fotograf, Przemek Sejwa ze Studio Wasabi, opowie o profesjonalnych zdjęciach z kuchennego i restauracyjnego stołu oraz podzieli się tajnikami i technikami pracy nad sesjami magazynowymi. Bo chyba każdy choć raz zadał sobie pytanie, dlaczego potrawy z książek kucharskich wyglądają tak smakowicie. Przybyli goście będą mieli ponadto okazję sprawdzić, czy przysmaki przygotowane przez blogerów są równie apetyczne, co fotogeniczne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu zapraszam na jego stronę Facebookową.

A poniżej krótki filmik promocyjny naszej imprezy, nakręcony przez Wojtka Oksztola, przedstawiający ewolucje pomysłu pokazania naszych prac białostoczanom i poszukiwanie odpowiedzi GDZIE to zrobić:). Wybór padł na klubokawiarnie OKI DOKI.

 

 

Partnerami generalnymi wydarzenia są: 

OKI DOKI art, am i coś tam,  nfoto  oraz  Przemek Sejwa/ Studio Wasabi

 

 

Patronat medialnym nad wydarzeniem sprawują:
Fakty Białystok, Gazeta Wyborcza Białystok, Gazeta.pl Białystok, Polskie Radio Białystok, TV Białystok
Kulinarne Portrety, Coolturalny Białystok, Dzika Kultura, Kobiecy Białystok, Bstok.pl, Ugotuj.to, Durszlak.pl, Polska Gotuje Opieka medialna: TVP Białystok, Białystok Online

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.