zdrowo, pysznie i ekologicznie…

  • slide99

  • Zdrowo - EKO Quchnia

  • Pysznie - EKO Quchnia

  • Ekologicznie - EKO Quchnia

  • To EKO Quchnia

Aplikacja do wykrywania dodatków do żywności e-food

| 1 komentarz

IMG_0807

Należę do osób które unikają kupowania żywności przetworzonej, szczególnie takiej w której w składzie jest więcej niż 5 składników. Większość potrzebnych do moich potraw produktów kupuję na lokalnym bazarku. Kiedy jednak zdarza mi się sięgnąć po produkt w torebce, kartoniku lub pudełeczku, lubię wiedzieć co ma w składzie. Nawet najtęższym mózgom trudno zapamiętać wszystkie, coraz to nowe pojawiające się dodatki do żywności oraz połapać się który jest szkodliwy a który nie. Tym bardziej że często zapisane są w postaci symbolu „E” z numerem. Dlatego od dawna czekałam na takie narzędzie jak aplikacja e-food. Wystarczy za pomocą smartfona zeskanować kod kreskowy produktu aby zweryfikować ilość chemicznych dodatków zawartych w jedzeniu oraz dowiedzieć się czy są one szkodliwe czy nie. Mimo że jestem smartfonowym amatorem i w świecie aplikacji poruszam się jeszcze po omacku, tę udało mi się ściągnąć bez problemu :). Jutro wybieram się na zakupy i zdam Wam relację jak aplikacja się sprawdza.
A dlaczego warto ją nabyć zachęcili mnie jej twórcy, może i wy się dacie namówić?

Autorzy aplikacji wystartowali z kampanią na Polak Potrafi, gdzie zbierają na usprawnienie i poszerzenie bazy produktów do 60 tyś. Myślę że warto wspierać takie projekty ale szerzej napiszę po teście apki :)

1 komentarz

  1. Ja ją testowałam. Po sprawdzeniu chyba 5 produktów, z których tylko niektóre miały wpisy w bazie danych w aplikacji, program się zablokował żądając opłaty. Poza tym podawanie informacji bez kontekstu, wyjaśnień itp powoduje, że można się dowiedzieć, że dając dziecku np. czekoladę można je narazić na oślepnięcie… Taka aplikacja moim zdaniem tylko buduje atmosferę strachu wokół żywności, a nie służy konsumentom dobrą informacją. Nie polecam. Natomiast zawsze polecam zdrową żywność na bazie naturalnych składników :-) Zapraszam do mnie, gdzie w małym sklepiku sprzedaję ekologiczne i naturalne produkty.

Dodaj komentarz

Wymagane pola *.